- 147
- 0
Savarankiškas naudoto automobilio pirkimas – šiek tiek primena rusišką ruletę, nes niekada negali žinoti, kokią transporto priemonę pavyks įsigyti. Žinoma, kiekvienas pirkėjas slapta viliasi įsigyti pigią, geros kokybės ir patikimą transporto priemonę, kuriai pakaktų tik profilaktinio aptarnavimo. Būtent tokie lūkesčiai ir augina mitus apie naudotus automobilius. Taigi, jei planuojate įsigyti naudotą automobilį, pristatome kelis mitus, kurie sklando jau ne vieną dešimtmetį ir kuriais tikrai neverta tikėti.
Na, kas jau kas, o vokiečiai apie save yra sukūrę itin gerą ir patrauklų įvaizdį. Vokietija mums dažniausiai asocijuojasi su itin tvarkinga, drausminga ir kokybę vertinančia šalimi, todėl dažnai esame linkę tikėti, kad šios savybės yra būdingos ir vokiškiems automobiliams. Ir išties vokiškų automobilių supirkimas ir pardavimas yra labai populiarus, lyginant su prancūzų ar švedų gamybos transporto priemonių prekyba. Visgi, statistika rodo, kad vokiški automobiliai tikrai nėra kokybiškesni už kitų šalių gaminamas transporto priemones, nes jie genda ne rečiau nei kitų gamintojų produkcija. O iš čia kyla ir kitas mitas…
Čia išties veikia labai paprasta matematika – vokiškų automobilių mūsų gatvėmis rieda gerokai daugiau nei kitų šalių transporto priemonių, todėl jų detalių į Lietuvą atvežama daugiau, o kai detalių reikia daug, jos atvežamos ne iš kur kitur, o iš tolimosios Kinijos. Ne paslaptis, kad šioje šalyje visko gaminama daug, pigiai, bet ne visada itin kokybiškai. Todėl radę ir įsigiję pigią vokiško automobilio dalį, per daug nesidžiaukite, nes ją gali tekti netrukus vėl keisti. Žinoma, visada galima bandyti ieškoti naudotos, bet vis dar kokybiškos originalios detalės. Čia gali praversti auto supirkimas, kuris superka senus automobilius, o geras jų dalis parduoda.
Tai visiškas mitas, kurį tikriausiai paskleidė didelių transporto priemonių gamintojai. Automobilio saugumas visiškai nepriklauso nuo jo gabaritų. Auto supirkimas ir šio verslo atstovai pastebi, kad saugumui įtakos turi transporto priemonės technologinės inovacijos. Mažas, tačiau dar 5 metų jubiliejaus neskaičiuojantis automobiliukas bus gerokai saugesnis ir patikimesnis kelyje nei dešimties ar net penkiolikos metų senumo didelis džipas.
Kartais žmogus taip nori įsigyti transporto priemonę, kad aklai tiki pasakojimais apie neatsuktą ridą, nedaužtą šoną ir apskritai, kad transporto priemonė priklausė mažai keliaujančiai senjorų porai, kuri viso labo su juo nuriedėjo kelis tūkstančius kilometrų į sodą, kad palaistytų gėles. Visgi, automobilių supirkimas perspėja tokius pasakojimus vertinti atsargiai, rinktis patikimą pardavėją ir, žinoma, tikrinti faktus.